....

ΠΟΔΗΛΑΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟΝ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΑΓΩΝΑ ΟΡΕΙΝΗΣ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑΣ ΣΤΗΝ ΔΡΟΣΟΠΗΓΗ ΦΛΩΡΙΝΑΣ

Την Κυριακή 2 Ιουλίου ο ποδηλατικός σύλλογος Αερωπός Έδεσσας έλαβε μέρος στον διασυλλογικό αγώνα ορεινής ποδηλασίας που διεξήχθη στην Δροσοπηγή Φλώρινας. Ένας αγώνας υψηλών απαιτήσεων με θερμοκρασία πάνω από 40 βαθμούς οι αθλητές του συλλόγου μπόρεσαν και τερμάτισαν καταλαμβάνοντας τις πρώτες θέσεις σε όλες τις κατηγορίες. Εξαιρετική εμφάνιση έκαναν οι μικροί αθλητές Καράμτζας Γρηγόρης , Σιώνης Παίσιος και Παπαδόπουλος Γεώργιος οι οποίοι κατέλαβαν την 1η ,2η,και 4η θέση στην κατηγορία παίδων.

Στην κατηγορία Ανδρών ο Κουτσάκης Θεόδωρος κατέλαβε την 2η θέση στην κατηγορία μάστερ 3η θέση κατέλαβε ο Σέξτος Ελευθέριος και 5η ο Παπαδόπουλος Χρήστος, στην κατηγορία όπεν 2η θέση κατέλαβε ο Ροδίφτης Χρήστος. Επίσης στον αγώνα έλαβαν μέρος οι αθλητές Καρτάλης Παντελής, Πασχάλης Ηλίας και Μπίκο Άρης.

Το ΔΣ του συλλόγου συγχαίρει όλους τους αθλητές για την εξαιρετική τους παρουσία.

Επίσης ο σύλλογος ετοιμάζεται για την 3η διεθνή Ανάβαση Καιμάκτσαλαν που θα γίνει στις 2 Σεπτεμβρίου. Η εκκίνηση θα γίνει από την Έδεσσα και ο τερματισμός στο σαλέ του χιονοδρομικού κέντρου.