....

Ο ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ "ΣΥΝΕΤΡΙΨΕ" ΤΟΝ ΕΡΜΗ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ ΜΕ 8-0 (VIDEO PHOTOS)

Επέστρεψε στις νίκες ο Εδεσσαικός σήμερα  Κυριακή 9-12-2018 όπου μέσα στην έδρα του Ερμή Αμυνταίου στις 15:00,  αντιμετώπισε την ομάδα στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής, την οποία και «συνέτριψε» με 8-0 .

Δείτε παρακάτω σχετικές φωτογραφίες από τον αγώνα και το βίντεο της προετοιμασίας της ομάδας.

Σε νεώτερη ανάρτησή μας θα δείτε όλα τα γκόλ που σημειώθηκαν.

2018-12-09-194435

ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ

Δείτε μέσα από το edessaikos.gr πλούσιο φωτορεπορτάζ από την σημερινή αναμέτρηση της ομάδας μας κόντρα στον Ερμή Αμυνταίου.

2018-12-09-194428

2018-12-09-194317 2018-12-09-194309 2018-12-09-194301 2018-12-09-194254 2018-12-09-194244 2018-12-09-194237 2018-12-09-194228 2018-12-09-194220 2018-12-09-194213 2018-12-09-194204 2018-12-09-194155 2018-12-09-194146

Στις 12:15 θα αναχωρήσει η αποστολή

Το edessaikos.gr θα είναι από νωρίς στο γήπεδο για να σας μεταφέρει όλα τα τελευταία νέα

Μείνετε συντονισμένοι...

Συγκεντρώθηκαν οι ποδοσφαιριστές του Εδεσσαικου

Στις 12:45 αναχώρησε η αποστολή

Έφτασε ο Εδεσσαικος

Πρώτες αναγνωριστικες ματιές του αγωνιστικού χωρου,ο οποίος βρίσκεται σε καλή κατάσταση

Έχουμε ενδεκάδα

Ο τεχνικός των Πρασίνων Ηλίας Σαπάνης ξεκινάει με τους
Σοιλεμεζογλου,Κωνσταντινίδη,Κιορτση,Μωυσιδη,Χαραβητιδη,Τουφα,Παπαγεωργίου,Καραγιάννη,Ντογο,Ταουσιανη και Παπαδημητρίου

Έχουμε και ενδεκάδα του Ερμή

Στοικος,Γιορεντζιδης,Δονες,Γκαρας,Σιδηροπουλος,Αμαραντιδης,Χαμαλιδης,Τσορλινης,Τσολακης,Ηλιαδης και Αθανασιαδης

Πρώτοι βγήκαν για ζέσταμα ο Ράφα και ο Βολτσης

Βγήκε και η υπόλοιπη ομάδα

Ολοκληρώθηκε πριν απο λιγο η προθέρμανση και των δυο ομαδων

Ολα έτοιμα για την σέντρα

Το παιχνίδι ξεκίνησε

6ο λεπτό πρώτη καλή στιγμη για τον Εδεσσαικο ,ο Ταου πάσαρε αλλά λίγο πιο δυνατά από οτι έπρεπε στον Παπαδημητρίου ο οποίος έβγαινε μονος με τον Στοικο

9ο Σουτ του Ντογου αουτ

Πρωτο κόρνερ για τους Πράσινους στο 12ο λεπτο πιάνει την κεφαλιά ο Χαραβητιδης άουτ.

Έχει μπει καλά ο Εδεσσαικος στα πρώτα δεκαπέντε λεπτά

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-1
Ο Εδεσσαικος ανοίγει το σκορ στο 16ο λεπτο με τον Παπαδημητρίου

Ήταν μια σέντρα ακριβείας του Ταουσιανη στον Κωνσταντινίδη,ο οποίος έστρωσε υποδειγματικα στον Παπαδημητρίου ο οποιος απο το ύψος της μικρής περιοχής δεν δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στα διχτυα του Ερμή

Νεα μεγάλη ευκαιρία για τον Εδεσσαικο στο 19ο λεπτο το σουτ του Παπαδημητρίου λιγο αουτ

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-2
Απίστευτο γκολ από τον Κώστα Παπαγεωργίου στο 23ο λεπτο

Ο αρχηγός του Εδεσσαικου επιχείρησε ενα σουτ από τα τριάντα μέτρα με την μπάλα να καταληγει στο αριστερό παραθυράκι του Στοικου

Ωραια συνεργασία Ταου-Ντογου στο 30ο με το σουτ του Στέφανου να καταλήγει αουτ

Στο 37ο ο Παπαδημητρίου βγαίνει σε αντεπίθεση μετά απο πασα του Παπαγεωργίου το πλασέ ομως το μπλοκάρει ο τερματοφύλακας

38ο Νεα μεγάλη στιγμη για τον Εδεσσαικο,ο Παπαγεωργίου πραγματοποίησε μια κούρσα έστρωσε στον Ντογο σούταρε αλλά η μπάλα σταματησε στο δοκάρι.

Καταιγιστικος ο Εδεσσαικος που μπορεί να πετύχει με λιγη προσοχή και αλλα γκολ

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-3
Φοβερο γκολ σε έμπνευση και δημιουργία
Ανάποδο ψαλιδακι απο τον Ταουσιανη στο 40ο λεπτό κρεμάει τον Στοικο και διαμορφώνει το 0-3

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-4
Δεύτερο γκολ από τον Παπαδημητρίου με κεφαλιά μετά από σέντρα του Κιορτση

Φοβερό πρώτο ημίχρονο απο τον Εδεσσαικο που προηγείται ηδη 0-4 στο 42ο λεπτο

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-5
Χατ τρικ απο τον Ιάσων που βρέθηκε μόνος με τον τερματοφύλακα και έστειλε την μπάλα στα διχτυα

Ημίχρονο
Ερμής Αμυνταίου-Εδεσσαικος 0-5

Mε 3 αλλαγές ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο ο Εδεσσαικος

Στον αγωνιστικό χώρο θα περάσουν οι. Πασσαλης,Τσιακαλος και Μεταξάς στις θέσεις των Τουφα,Ταουσιανη και Καραγιάννη

47ο λεπτο Ψιλοκρεμαστο σουτ του Μεταξα λιγο αουτ

51ο λεπτο Βγήκε από τα πλάγια ο Τσιακαλος πλάσαρε με τον Στοικο να αποκρούει την μπάλα

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοιιλ 0-6
Στο 53ο λεπτό ο Εδεσσαικος πετυχαίνει και εκτο γκολ και πάλι με τον Παπαδημητρίου μετά από εξαιρετική καθετη κάθετη μπαλιά του Μεταξά

Στο 63ο λεπτό κλεινουν οι αλλαγές από τον Ηλία Σαπανη με τον Παπαδημητρίου να αποχωρεί καταχειροκροτουμενος και στην θέση του να περνάει ο Δημήτρης Σφετκος

Επιθετικός μονόλογος του Εδεσσαικου

Νέα πολυ καλή στιγμή στο 68ο σουτ του Τσιακαλου διώχνει ο Στοικος

70ο Ο Ραφα κρατάει το μηδεν στην άμυνα πραγματοποιωντας εντυπωσιακή απόκρουση

Στο 80ο λεπτο ο Ντογος επιχειρει να στειλει την μπάλα στα διχτυα απο τα σαράντα μετρα με την μπάλα να καταλήγει λιγο αουτ

Σουτ του Ντογου στο 87ο λεπτο αποκρούει με γροθιες ο Στοικος

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-7
Ο Πασσαλης με εξαιρετική κάθετη μπαλιά εβγαλε μόνο τον Σφετκο ο οποιος με ψύχραιμο πλασέ εκανε το 0-7

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-8