....

ΘΕΑΜΑΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ Ο ΑΕΡΩΠΟΣ

Σε ένα θεαματικό παιχνίδι στην Έδεσσα που κράτησε το ενδιαφέρον των φιλάθλων, ο Αερωπός πήρε τη νίκη απέναντι στην ΧΑΝΘ και παρέμεινε στην 6η θέση που οδηγεί στα πλέι-οφ του πρωταθλήματος.

Οι δύο ομάδες ήταν μαζί στο σκορ στα πρώτα λεπτά του αγώνα με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν ένα ελαφρύ προβάδισμα στο παιχνίδι με 2 τέρματα. ο Αερωπός όμως με ένα καλό δεκάλεπτο πήρε θέση οδηγού στο παιχνίδι και πήγε με αυτήν στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι είχαν σταθερά ένα προβάδισμα ασφαλείας. Η ΧΑΝΘ κατάφερε κάποια στιγμή να φτάσει τη διαφορά στα 2 τέρματα, όμως η ομάδα της Έδεσσας είχε τον έλεγχο του αγώνα και έτσι έφτασε στη νίκη μετά τις δύο συνεχόμενες ήττες.

Κορυφαίος σκόρερ για τον Αερωπό ήταν ο Δημάκης με 11 τέρματα, ενώ για τους Φιλοξενούμενους ο Βασιάδης με 8.

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ – ΧΑΝΘ 36-30

Τα πεντάλεπτα: 3-4, 8-9, 9-11, 14-12, 17-13, 18-16 (ημχ.) 22-17, 25-21, 29-24, 32-28, 33-29, 36-30

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (Γιάννης Πηλαλίδης): Αθανασίου, Τζουβάρας Π. 4, Λιάνδης, Βαφείδης 4, Κυριμλίδης, Λιόβης, Τριανταφύλλου, Αρβανιτίδης, Κυριακού 7, Γάτσης, Δημάκης 11, Ανγκέλοφ 1, Κράλλης 2, Τζουβάρας Θ. 6, Ρόμπης, Μαυρόπουλος.

ΧΑΝΘ (Κώστας Τούτσης): Μουρατίδης, Τσιρογιάννης, Σπυρόπουλος, Σαρηγιαννίδης, Βαρδάκας 1, Ρεμπελάκος, Δέσπος 5, Βασιάδης 8, Ιωαννίδης, Στίγγας 4, Τσαμήτρος, Τσαμουρίδης 6, Μηλόπουλος, Μπόλας, Μπαϊρλής 6, Παπαδόπουλος.

Διαιτητές: Δελόγλου-Θεοδοσίου, Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 1/2- 1/3